Нобелівською премією з фізики відзначили першовідкривачів бозону Хіґґса

nobel prizeІз більш ніж півгодинним відставанням від графіку Нобелівський комітет все-таки оголосив лауреатів премії Альфреда Нобеля в фізиці 2013 року. Експерти Каролінского інституту в Стокгольмі (Karolinska Institutet) відзначили роботи Франсуа Енглера з Вільного університету Бельгії та Пітера Хіґґса з університету Единбургу, які створили теоретичне обґрунтування процесу «набування маси» субатомними частками.

Офіційне формулювання комітету звучить наступним чином: за "теоретичне відкриття механізму, який допоміг нам зрозуміти походження маси субатомних часток і недавно був підтверджений у ході відкриття передбаченої фундаментальної частки експериментами ATLAS і CMS на Великому адронному коллайдері в Церні".

Таким чином, лауреатами Нобелівської премії з фізики 2013 року стали Франсуа Енглер (ліворуч) та Пітер Хіґґс (фото CERN).

phransua engler

Нагадаємо, що в 1964 році Хіґґс та Енглер незалежно один від одного створили свої теорії (Енглер зі своїм колегою Робертом Браутом, якого нині вже немає в живих). У 2012 році їх ідеї були підтверджені відкриттям бозону Хіґґса в Церні.

По матеріалам сайту http://www.vesti.ru