Найлегший у світі метал з Китаю

Китайські вчені заявили про створення найлегшого в світі матеріалу, маса якого значно нижче маси повітря. Щільність матеріалу складає всього 0,16 міліграмів на кубічний сантиметр, що всього вдвічі більше щільності водню. Спосіб отримання незвичайного матеріалу описаний у статті, опублікованій у журналі Advanced Materials. Суха надлегка речовина виходить методом повного видалення вологи з ланцюга вуглецевих нанотрубок при збереженні самої структури трубок.

Раніше пальма першості належала розробці американців, щільність якої становила 0,9 міліграма на кубічний сантиметр. Для демонстрації низької щільності свого дітища вчені з Чжецзянського університету в Ханьчжоу поставили кубик матеріалу на пелюстки квітки вишні. Розробники називають новий матеріал "графеновий аерогель". Творці новинки кажуть, що вона могла б відіграти важливу роль у відстеженні летючих забруднювачів на виробництві або у природному середовищі. Один грам цієї речовини може увібрати в себе 900 грамів органічних сполук, при цьому він буде поглинати продукти, які забруднюють навколишнє середовище, з дуже хорошою швидкістю - до 68,8 грамів органіки в секунду.

За матеріалами tsn.ua