Графенова фарба в якості джерела енергії

Графен

Графен може суттєво змінити наші уявлення про джерела енергії. Про те, що на його основі можна створювати акумуляторні батареї, було відомо уже давно, але недавно було оголошено про створення сонячної фарби, до складу якої входить графен. Вона поглинає енергію сонячного світла й трансформує її в електричний струм.

Сонячну фарбу розробили вчені з Університету Манчестера спільно з фахівцями Національного університету Сінгапуру.

За інформацією веб-ресурсу Dvice, такою фарбою можна покривати стіни житлових будинків та офісних споруд для генерації електричної енергії.

Проекти по перетворенню зовнішніх стін будівель у джерела електричної енергії існують уже кілька років, але в кожному з них фігурують сонячні батареї – саме ними пропонується покривати стіни й даху, але їх істотним недоліком є висока вартість поряд зі значними габаритами, та невисоким ККД.

Але сонячна фарба, навпаки, має дуже малу товщину, і її вартість, відповідно, не є дуже високою, оскільки виробництво графена не вимагає значних фінансових вкладів.

Перевагою графена, окрім низької собівартості, є його висока провідність та невелика товщина (порядку нанометрів). Виготовляється він із графіту, шляхом розщеплення його шматочків на дуже тонкі складові частини. Кажучи строго науково, графен є двовимірною модифікацією вуглецю товщиною всього в один атом.

Станом на сьогоднішній день сонячна фарба на основі графену є свого роду лише концепцією, і доки не готова до комерціалізації. Дана технологія як і раніше перебуває в розробці, але той факт, що про неї було заявлено привселюдно, говорить про те, що робота вчених наближається до свого логічного завершення.

На думку фахівців, дана концепція дозволить суттєво знизити рівень забруднення екології нашої планети завдяки скороченню виробництва електричної енергії за допомогою традиційних джерел електроенергії (ТЕС, ГЕС, АЕС). Тому сонячна фарба – це перспективна технологія, яка зможе вирішити дуже багато проблем.

Джерело: http://www.infox.ru/