Вчений світового рівня відвідає кафедру наноелектроніки СумДУ з робочим візитом

З 27 березня по 01 квітня 2017 року за особистим запрошенням проф. Погребняка О.Д. кафедру наноелектроніки відвідає з робочим візитом доктор наук, проф. Йіндріх Мусіл, який є одним із провідних вчених світового рівня в галузі матеріалознавства та фізики плазми. Пан Мусіл з 1995 року працює професором кафедри фізики Університету Західної Богемії (м. Плзень), що входить в топ-5 найкращих вищих навчальних закладів Республіки Чехія. До цього займався науковими дослідженнями в компанії Тесла Прага, Інституті фізики плазми Чеської АН, де він завідував відділом прикладних досліджень фізики плазми та приймав участь в експерименті ТОКАМАК. Свій науковий потенціал проф. Мусіл реалізовував не лише в Чехії, а й в науково-дослідних інститутах та лабораторіях колишнього Радянського союзу, Південної Кореї та Японії, де він тривалий час працював на дослідницьких посадах. В науковому доробку проф. Й. Мусіла налічується більше 300 публікацій в провідних світових наукових журналах, багато з яких стали класичними для дослідників в області створення та дослідження твердих та надтвердих захисних покриттів з покращеними фізико-механічними та трибологічними властивостями. Він є автором 4 монографій, постійно виступає із запрошеними пленарними доповідями на наукових конференціях та симпозіумах по всьому світу, в тому числі декілька разів відвідував конференцію Nanomaterials: Applications and Properties (NAP), яку заснував та проводить Факультет електроніки та інформаційних технологій СумДУ. Індекс Гірша проф. Й. Мусіла наразі дорівнює 46.

Протягом свого перебування на кафедрі наноелектроніки СумДУ проф. Мусіл займатиметься спільними науковими дослідженнями з проф. Погребняком О.Д. та членами його наукової групи, а також прочитає курс лекцій, присвячених сучасними методам нанесення та аналізу твердих та надтвердих покриттів з покращеними фізико-механічними властивостями, а також окреслить сучасні тенденції розвитку даної гілки матеріалознавства.